SOSYAL MEDYA

SANATA BAŞLA! YOUTUBE KANALI

Sanata Başla!’nın Youtube Kanalı “Sanata Başla! / Start Art!” Nisan 2020’den beri farklı sanat programları ile seyircileri ile buluşmaktadır. Youtube Kanalı ana sayfasında “Abone Ol” seçeneğine tıklayarak yeni projeler, videolar ve atölyelerden haberdar olabilirsiniz. Youtube Kanalı’na yukarıdaki postere tıklayarak ulaşabilirsiniz.


YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SANAT!

Sanatla ilgili geriplan bilgisi olmayan, sanata yeni başlamış heveslilere sanatı sevdirmek; dönemler, akımlar, ressamlar ve eserlerle ilgili temel bilgiler vermek için hazırlanmış biri “Türkçe” video serisidir.

Sanat eserlerini incelemekten hoşlanıyor ama anlamlarını çözemiyorsanız, müzelere gittiğinizde gördüğünüz eserleri daha bilinçli incelemek istiyorsanız, sanata dair ilginizi perçinlemek ve eserleri, dönemleri, ressamları birbirinden ayırabilmek istiyorsanız “Yeni Başlayanlar için Sanat!” tam olarak aradığınız program!

Özgün ve Öykü her bölümde yeni bir eseri ele alıp, hikayesini, içerdiği simgeleri, tekniği, dönemi ve ressamı ile ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşarak keyifli sanat sohbetleri gerçekleştiriyor. Projenin videolarına aşağıdaki posterlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.


ART TALKS FOR BEGINNERS!

Sanatla ilgili geriplan bilgisi olmayan, sanata yeni başlamış heveslilere sanatı sevdirmek; dönemler, akımlar, ressamlar ve eserlerle ilgili temel bilgiler vermek için hazırlanmış biri “İngilizce” video serisidir.

Özgün ve Daniel her bölümde meşhur bir sanat eserini konu alıyor ve içerdiği simgeler, ressamı, dönemi/akımı, teknik özellikleri ve hikayesi hakkında keyifli sohbetler yapıyor.

Proje’nin ilk bölümlerinde Türkçe Altyazı seçeneği de mevcut. Altyazılar zaman içinde Türkçe’ye çevrilip yayınlanmaya devam edecek. Projenin videolarına aşağıdaki posterlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.


5 DAKİKALIK SANAT! / 5-MINUTE ART!

Sanata yeni başlayanlara 5 dakikalık süre içinde bir eserin temel özelliklerini ve hikayesini aktarmak üzerine kurulu kısa bölümlere sahip sanat projesidir. Toplam 10 bölümden oluşan projenin Türkçe versiyon bölümleri “5 Dakikalık Sanat!” ve İngilizce versiyon bölümleri “5-Minute Art!” listeleri altında yer almaktadır. Projenin videolarına aşağıdaki posterlere tıklayarak ulaşabilirsiniz.


SANATA BAŞLA! INSTAGRAM HESABI

Sanata Başla!’nın Instagram Hesabı “Start Art! / Sanata Başla!” Özgün Yılmazok’un müzelerde çektiği fotoğraflardan oluşan arşivinden seçtiği, her gün bir eserin fotoğraflarını paylaştığı sanat tarihi hesabıdır.

Sanata Başla Instagram hesabında ayrıca eserlerle ilgili kısa açıklamalar, kısa hikayeler, quizler ve atölyelerin duyurularını da Türkçe ve İngilizce dillerinde bulabilirsiniz.

Sanata Başla! / Start Art! Instagram Hesabı:

@sanata_basla

error: Icerik kopyalanamaz!