GÜNCEL ATÖLYELER

ANKARA’DA MODERN SANAT ATÖLYESİ

Sanata Başla! 2022’de Ankaralı sanatseverlerle yeniden canlı olarak buluşuyor.

Ağustos ayında düzenlenecek olan 3 günlük “Mini Atölye” Modern Sanat üzerine. Modern Sanat’ın erken döneminden (1900-1920) dört önemli akımın inceleneceği atölye, bu akımların teknik özelliklerini ve önemli eserlerini sizlerle paylaşacak. Atölye sanata yeni başlayan ve hiçbir geriplan bilgisi olmayan sanat meraklılarına hitap edecek şekilde tasarlandı.

Atölye boyunca katılımcılar Fovizm, Kübizm, Dışavurumculuk ve Gelecekçilik akımları hakkında temel bilgiler edinecek ve bu akımlardan önemli örnekleri inceleyecek. Atölye Özgün Yılmazok’un anlatımı ve katılımcıların yorumları ile aktif olarak tartışacağı bir platformda gerçekleştirilecek.

Platform A Sanat Galerisi’nde 17, 18 ve 20 Ağustos tarihlerinde 3 günlüğüne sürdürülecek olan bu yeni atölyeye katılmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmekte.

Atölye Ücreti: 450 TL – 3 günlük (6 saat) Atölye’nin tamamı için (Ücret katılımcılardan ilk derse geldiklerinde, ders başlamadan nakit olarak alınacaktır)

Atölye Kapsamı:

Bölüm I – 17 Ağustos Çarş – 19:00-21:00
Modern Sanat’a Giriş ve Temel Özellikler
Fovizm’in Özellikleri ve Önemli Eserleri

Bölüm II – 18 Ağustos Perş – 19:00-21:00
Dışavurumculuk’a Giriş
Alman, Fransız ve Avusturya Dışavurumcu Grupların Özellikleri ve Önemli Eserleri

Bölüm III – 20 Ağustos Cumartesi – 13:00-15:00
Kübizm’in Özellikleri ve Önemli Eserleri
Gelecekçilik’in Özellikleri ve Önemli Eserleri

Adres: Platform A Sanat Galerisi, Taurus AVM Asma Kat, Balgat Ankara

Kayıt Formu: Atölye’ye kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurunuz. Formu doldurduktan sonra kaydınız için bir doğrulama e-postası alacaksınız.

Katılım için kontenjan sınırlıdır. Katılamamanız durumunda kaydınızı iptal etmek için lütfen bize birkaç gün öncesinde ulaşın. Sorularınız için e-posta (sanatabasla@gmail.com) veya posterdeki telefon yolu ile bağlantıya geçebilirsiniz.

error: Icerik kopyalanamaz!