Blog

SANATA BAŞLA!’NIN ÜÇÜNCÜ YAŞI

Sanata Başla!’nın sadık takipçileri,

Birinci yaş, ikinci yaş, projenin sonu derken Sanata Başla! üçüncü yılını devirdi. Konu sanat olunca son derece disiplinli, kararlı ve hırslı olduğumu bilmeme rağmen, bu kadar uzun süre aksatmadan devam edebileceğimi tahmin edemezdim. Üçüncü yılın sonunda hedefim dördüncü yılı da hiçbir haftasını yeni bir eserden mahrum bırakmadan tamamlamak.

Bu hedefi koymama katkıda bulunan, hevesimi ve azmimi sürekli kılan, emeğimi besleyen kişisel sanat aşkımın yanı sıra sizlerin takdirleri, eleştirileri ve ilgisi. Aldığım her yorum içeren mesajı incelikle değerlendirip hemen hepsine yanıtlar sunmaya çalıştım şimdiye kadar. Bu mesajlar beni besleyen en önemli malzemelerden oldu. Dolayısıyla Sanata Başla!’yı takip eden herkese topluca (mümkün olabilse her birinize ayrı ayrı) çok teşekkür ederim.

Beni şu sıralar çok daha fazla heyecanlandıran konu ise Sanata Başla! Resim Analizi Atölyesi. 12 Mayıs’ta tanıtım dersi ile başlayacak olan bu atölye çalışmasının devamının gelmesini ve siz takipçilerle yüzyüze bir araya gelip resimler, ressamlar ve sanat tarihi üzerine sohbetler yapmayı can-ı gönülden istiyorum. Umarım seneye bu zamanlar atölye çalışmalarında ciddi bir mesafe kat etmiş ve sizlerle yoğun biçimde etkileşimde bulunmuş olurum. Küçük birer parça yazı ile başladığım serüvenimin bu boyuta taşınıyor olması benim için kıvanç verici.

Blogun bu seneki performansından kısaca bahsedersek:
Öncelikle, 2014 başında blog tasarımını bir miktar değiştirmeye çalıştım; fakat maalesef henüz istediğim düzeni sağlayabilmiş değilim. Bu sene içinde – mümkün olursa – daha sade ama işlevsel bir tasarıma geçiş yapmayı umuyorum. Umarım gelecek yaş içinde umduğum gibi bir blog düzenini elde etmiş olurum.

Bu üçüncü sene içinde klasik eserlerden çok modern olanlara ağırlık vermeye ve daha çok “yeni” ressamları sizlere tanıtmaya çalıştım. Uzun süredir ertelediğim birçok ressama (Masaccio, Bellini, Holbein, Hunt, Whistler, O’Keeffe, Poussin, Hals, Gericault, Pissarro, Rossetti, Turner, Rivera, Klee, Constable) bu sene yer verebildim. Hala yayınlamayı planladığım önemli yeni ressamlar da söz konusu –  Kandinsky, Lorrain, Van der Weyden, Alma-Tadema, Lippi, Piero della Francesca, Cranach, Ruisdael, Jordaens, Zurbaran, Boucher, E.B.Leighton, Miro, Braque, Derain, Moreau, Sisley gibi. Bu sene içinde bu yeni ressamlara da yer verebilmeyi umuyorum.

Hayatımın en tutkulu ve heyecanlı maceralarından birine tanık olduğunuz ve sürdürülebilirliğini sağladığınız için teşekkür ederim.

Sanata dair ilginizin hep canlı kalması dileğiyle.

Sevgiler

Özgün Yılmazok

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""><abbr title=""><acronym title=""><b><blockquote cite=""><cite><code><del datetime=""><em><i><q cite=""><strike><strong> 

error: Icerik kopyalanamaz!